Mennyit ér a békesség?
Mennyit ér a békesség pénzben, érzelmekben, egészségben? Akik között már kibékíthetetlen ellentétek vannak, nyílt titok, hogy a tetemes anyagi veszteségen túl a lelki terhek is jelentősek. Pedig némi tanulással ezek a terhek letehetők lennének, sőt azzal kecsegtet ez a tudás, hogy fel sem kell többé venni őket.
Kidolgoztunk egy konfliktuskezelési tanfolyamot, és bár elhatározást, odafigyelést és szorgalmat igényel az elvégzése, azzal kecsegtet, hogy négy hét alatt képesek leszünk a saját konfliktusaink kezelésén túl, másoknak is segíteni. A képzés ára húszezer forint, amiről számlát állítunk ki. A tanultakat a magánéletben és szakmai közegben is alkalmazhatjuk, így egy befektetéssel több dologban is nyerhetünk. Én nem tudom mennyibe kerül a jogi eljárás, amikor bíróságon rendezik a felek a konfliktusukat, de biztosan többe, mint a mediáció, ami a béketeremtés alternatív formája. Ez a fajta konfliktuskezelési képzés viszont éppen azért lett kidolgozva, hogy a mediációnál is egyszerűbb, olcsóbb megoldást találjunk. Ez ugyanis a megelőzésről szól, ami az élet minden területén kevesebbe kerül, mint orvosolni a bajokat.
Hogyan lehet négy hét tanulással elérni ilyen eredményt? Hogyan lehet ilyen gyorsan megtanulni, segítővé válni. Úgy hogy az alapelveket kell megérteni. El kell fogadni, minden ember a saját univerzumában él, annak legjobb ismerője, szakértője, szerelője. Lehet már elfelejtkezett róla, ezért szerencsés, ha van mellette valaki, aki segít neki emlékezni arra, hogy mindenkinek van ereje a saját életében lévő történésekhez.
Ahhoz, hogy mindezt hitelesen tudjuk közvetíteni saját tapasztalat szükséges. Ennek a megszerzésére, megkóstolására elég a négy hét. Aki ugyanis mások segítésére adja a fejét, az élete végéig tartó tanulás mellett is elköteleződik, így egyre több tudásra, tapasztalatra tesz majd szert. Szóval négy hét az elinduláshoz elég, viszont ezzel már nagyon hatékonyan lehet segíteni.